مقالات

آشنایی با موتور ایمپلنت و راهنمای خرید آن

آشنایی با موتور ایمپلنت

موتور ایمپلنت یک دستگاه الکتریکی ضروری در روند قرار دادن ایمپلنت های دندانی است. دستگاهی که اگر مورد استفاده قرار نگیرد، عملاً انجام ایمپلنت غیر ممکن خواهد بود. این مقاله از مجموعه مطب چین به آشنایی با موتور ایمپلنت اختصاص دارد.

اجزای تشکیل دهنده موتور ایمپلنت چیست؟

موتور ایمپلنت چهار جزء اصلی دارد. یک کنسول مرکزی، یک پدال کنترل، یک میکرو موتور و یک ضد زاویه متصل به میکرو موتور. میکرو موتور دستگاه ایمپلنت مهم ترین جزء این دستگاه است..

آیا برای کاشت یک ایمپلنت، باید صرفاً از موتور ایمپلنت خاص آن استفاده کرد؟

پاسخ به این سؤال مثبت نیست. موتورهای ایمپلنت مستقل از سیستم کاشت دندان هستند. در واقع برای قرار دادن هر سیستم ایمپلنت دندانی می توان از هر نوع موتور کاشتی استفاده کرد.

اگر هنگام خرید این دستگاه کمی دقت کنید، می توانید با قیمت های بسیار خوبی این خرید را با کیفیت بالا انجام دهید.

معتبر ترین برند های تولید موتور ایمپلنت

چندین تولید کننده متخصص در ساخت ایمپلنت موتور وجود دارد. تعدادی از آن ها که در سطح بین المللی فعال هستند عبارت اند از:  Bien Air ،  SOCO، NSK ، woodpecker ، W & h .

هر یک از برندها می توانند موتورهای ایمپلنت خوبی را ارائه دهند. حتی برخی از برند های کمتر شناخته شده نیز چنین قابلیتی دارند. به همین دلیل هنگام خرید، صرفاً به نام برند توجه نکنید. بلکه خواسته های خود را در اولویت قرار دهید.

آیا خرید یک عدد موتور ایمپلنت برای یک مطب کفایت می کند؟

اگر تعداد قابل توجهی از جراحی های ایمپلنت را انجام دهیم، داشتن موتور اضافی پیشنهاد بدی نیست. از سوی دیگر اگر یکی از دستگاه ها نیاز به تعمیر داشت، کارتان با اخلال رو به رو نخواهد شد.

هنگام انتخاب دستگاه چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

انتخاب این دستگاه، مناسب با خواسته شما، عملی تقریباً تخصصی است. به همین جهت هنگام خرید حتماً باید از مشاوره های لازم بهره مند شوید. هنگام خرید لازم است به توابعی توجه کنید. توابعی مانند کنترل گشتاور، کنترل سرعت و کنترل چرخش معکوس.

به عنوان مثال، حداکثر گشتاور ارائه شده توسط موتور عنصری است که باید در نظر گرفته شود. بسته به شیوه کار متخصص ایمپلنت سازی، این مؤلفه می تواند تعیین کننده باشد.

با توجه به این عوامل متغیر، انتخاب این دستگاه، به یک یا دو مؤلفه بستگی ندارد. بنابراین هنگام خرید باید به تمام آنچه لازم دارید، اشراف داشته باشید.

 دارای نور

دستگاه های دارای نور، دارای یک لامپ یا LED در میکرو موتور هستند. لامپی که نور را از طریق فیبر نوری به سر زاویه مقابل منتقل می کند. این به ما امکان می دهد در حین جراحی ها بهتر ببینیم.

اما همچنین باعث می شود موتور به طور قابل توجهی گران تر شود. بنابراین قبل از خرید باید ارزیابی کنید که آیا واقعاً به این ویژگی نیاز داریم یا خیر.

 دارای پدال

دستگاه های با پدالِ بسیار ساده در بازار موجود هستند. این پدال ها فقط روشن و خاموش شدن موتور را کنترل می کنند. مدل های دکمه ایِ دیگری نیز وجود دارند که طرز کار پیچیده تری دارند.

قیمت یک موتور ایمپلنت

قطعاً به عدد دقیق و خاصی نمی توان اشاره کرد. قیمت ها در هنگام خرید مشخص می شوند. اما توجه به این نکته الزامی است که قیمت این دستگاه به طور مستقیم با عملکردهای آن متناسب خواهد بود.

چنانچه عملیات کاشت ایمپلنت شما ساده است، از خرید مدل های پیچیده، اجتناب کنید. با شناخت دقیق خواسته های خود، می توانید در خرید نهایت صرفه جویی را به عمل آورید.

این دستگاه چطور کار می کند؟

بیشتر مراحل جراحی ایمپلنت در مطب انجام می شود. پزشک باید سعی کند تجهیزات مورد نیاز برای تمام مراحل عمل را در در مطب فراهم کرده باشد. یکی از آن ابزارهای لازم، موتور ایمپلنت است.

کار با این دستگاه نیاز به تخصص و مهارت دارد. این دستگاه به هیچ وجه قابل استفاده در خانه نیست.

در مطب و برای جراحی ایمپلنت باید فضای کافی وجود داشته باشد. فضای کافی برای جراح و دو نفر از پرسنل، یک صندلی عملیاتی و حداقل یک کابینت مجهز در مطب مورد نیاز است. درست است که خود موتور ایمپلنت دستگاه بزرگی نیست اما به تجهیزات جانبی زیادی احتیاج دارد.

چه تجهیزات جانبی ای در کنار موتور ایمپلنت، اجباری هستند؟

اکسیژن با فشار مثبت و اکسید نیتروژن مکمل های ضروری هستند. برای بسیاری از سیستم های حفاری به نیتروژن یا هوای فشرده نیاز است.

هندپیس های پرسرعت و کم سرعت نیز از دیگر اقلام ضروری هستند. تجهیزات حفاری کاشت ایمپلنت با گشتاور بالا و سرعت پایین نیز اجباری هستند.

نور کافی برای جراحی و نور جانبی مناسب برای اقدامات حمایتی بخشی جدایی ناپذیر از کار ایمپلنت است. ویژگی مهم دیگر وجود یک مانیتور کامپیوتر است. مانیتوری که در آن رادیوگرافی به راحتی دیده شود.

بر این مبنا یک واحد رادیوگرافی باید در دسترس باشد. گرفتن عکس بدون جابجایی بیمار در بالا رفتن کارکرد موتور ایمپلنت بسیار مفید خواهد بود.

خرید موتور ایمپلنت

مجموعه مطب چین، یک فروشگاه آنلاین تخصصی برای تجهیز مطب های دندانپزشکی، پزشکی و مراکز درمانی است. این مجموعه موتور ایمپلنت را از برندهای معتبری مانند SOCO و woodpecker ارائه می دهد. برای اطلاع از قیمت و مشخصات این دستگاه ها، به وبسایت مطب چین مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید